• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • Squid Game

  • LuLaRich

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Unholy

  • Nobody

    ★★★★

  • Burrow

  • Showgirls of Pakistan

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • What the Constitution Means to Me

  • Unpregnant

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Host

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Sisters With Transistors

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Naughty Books

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Guns Akimbo

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Good Boys

    ★★★½

  • Everybody’s Everything

  • Booksmart

    ★★★★

  • Greener Grass

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • The VelociPastor

    ★★★★

  • Shrimp

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★½

  • mid90s

  • Free Solo

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

  • Cam

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★½