Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Resurrection

Resurrection

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Command Performance

Command Performance

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Shaft

Shaft

1971
×
Read the review Edit this entry  
15
Sniper: The White Raven

Sniper: The White Raven

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Incantation

Incantation

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl Most Likely to...

The Girl Most Likely to...

1973
×
Read the review Edit this entry  
05
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess

The Princess

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
King Creole

King Creole

1958
×
Read the review Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rapid Fire

Rapid Fire

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Talons of the Eagle

Talons of the Eagle

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Man Yuk: A Portrait of Maggie Cheung

Man Yuk: A Portrait of Maggie Cheung

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eliminators

Eliminators

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juice

Juice

1992
×
Read the review Edit this entry  
10
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Sierra

High Sierra

1941
×
Read the review Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Benediction

Benediction

2021
×
Read the review Edit this entry