Sort by

Brandon Streussnig has logged 50 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Outside Story

The Outside Story

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Señorita

Señorita

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trigger Point

Trigger Point

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Balcony

The Balcony

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Toll

The Toll

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Monday

Monday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shades of the Heart

Shades of the Heart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Foxfire

Foxfire

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Married

Just Married

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ladybug Ladybug

Ladybug Ladybug

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Miss You

I Miss You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Born a Champion

Born a Champion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The World, the Flesh and the Devil

The World, the Flesh and the Devil

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Synchronic

Synchronic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Master

Master

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
East of the Mountains

East of the Mountains

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Boogie

Boogie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry