Sort by

Brandon Streussnig has logged 39 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
Read the review Edit this entry  
31
Lillith

Lillith

2019
×
Edit this entry  
30
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
Read the review Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Keep

The Keep

1983
×
Read the review Edit this entry  
27
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Demonic

Demonic

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
HYDRA

HYDRA

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Threshold

Threshold

2020
×
Edit this entry  
24
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Habit

Habit

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Protégé

The Protégé

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Sandpiper

The Sandpiper

1965
×
Read the review Edit this entry  
14
The Trip

The Trip

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The 12 Day Tale of the Monster that Died in 8

The 12 Day Tale of the Monster that Died in 8

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Booth

The Booth

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby, Don’t Cry

Baby, Don’t Cry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sandpiper

The Sandpiper

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Agnes

Agnes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
On a Clear Day You Can See Forever

On a Clear Day You Can See Forever

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nine Behind

Nine Behind

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry