Sort by

Brandon Streussnig has logged 261 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lady Said No

The Lady Said No

1946
×
Read the review Edit this entry  
27
Son of Paleface

Son of Paleface

1952
×
Read the review Edit this entry  
26
Voyage Into Space

Voyage Into Space

1970
×
Read the review Edit this entry  
26
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big 4

The Big 4

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Hell in the Pacific

Hell in the Pacific

1968
×
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Love Song

A Love Song

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Lost Bullet 2

Lost Bullet 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Sun Rising

Red Sun Rising

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Accident Man: Hitman's Holiday

Accident Man: Hitman's Holiday

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Timekeepers of Eternity

The Timekeepers of Eternity

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Tournament

The Tournament

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1989
×
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
Read the review Edit this entry