Brandon has logged 333 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★
Edit this entry  
26
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
xXx

xXx

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mother

Mother

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
Prime

Prime

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Edit this entry