Brandon has logged 37 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho Beach Party

Psycho Beach Party

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vincere

Vincere

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Edit this entry  
09
Janine

Janine

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry