Sort by

Brandon Krzysztof has logged 240 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From Rocky to Creed: The Legacy Continues

From Rocky to Creed: The Legacy Continues

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
14
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
20
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nerve

Nerve

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Still Screaming: The Ultimate Scary Movie Retrospective

Still Screaming: The Ultimate Scary Movie Retrospective

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream: The Inside Story

Scream: The Inside Story

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry