feels bad man has logged 98 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Seclusion

Seclusion

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Sunday Beauty Queen

Sunday Beauty Queen

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Saving Sally

Saving Sally

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Reach Me

Reach Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Argo

Argo

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Saint☆Young Men

Saint☆Young Men

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Psycho-Pass: The Movie

Psycho-Pass: The Movie

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Frequencies

Frequencies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Rush

Rush

2013
×
★½
Edit this entry