feels bad man has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
½
Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Thor

Thor

2011
×
★½
Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
17
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Beyond Outrage

Beyond Outrage

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Outrage

Outrage

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Detention

Detention

2019
×
★★★½
Edit this entry