Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

1998
×
Edit this entry  
19
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Best Night Ever

Best Night Ever

2013
×
Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
Edit this entry  
12
Initiation Love

Initiation Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Het Verlangen

Het Verlangen

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
In the Heart

In the Heart

2015
×
Edit this entry  
17
New Kids Turbo

New Kids Turbo

2010
×
Edit this entry  
11
Baywatch

Baywatch

2017
×
Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
01
Tashi and the Monk

Tashi and the Monk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Viper’s Nest 2

Viper’s Nest 2

2014
×
Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
18
The Switch

The Switch

2010
×
Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
27
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roller Coaster Rabbit

Roller Coaster Rabbit

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbie Mariposa

Barbie Mariposa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Happiness

Happiness

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry