BlackNerdMagic has logged 23 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beats

Beats

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaft

Shaft

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Straw Dogs

Straw Dogs

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry