BlackNerdMagic has logged 45 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vivo

Vivo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rollerball

Rollerball

2002
×
Edit this entry  
25
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing Floor

The Killing Floor

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Duplex

Duplex

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Edit this entry  
10
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★
Edit this entry  
06
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★
Edit this entry  
01
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry