• Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • A Night at the Garden

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★½

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Martian

    ★★½

  • The Visit

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★