Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blood Below the Skin

Blood Below the Skin

2015
×
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Edit this entry  
15
Kamikaze Hearts

Kamikaze Hearts

1986
×
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
14
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Cityscape

Cityscape

2019
×
Edit this entry  
23
Equation to an Unknown

Equation to an Unknown

1980
×
Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
12
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Halt

The Halt

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Worlds

Worlds

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Raiden Freeman: Low Self Esteem Is A Symptom Of Narcissism

Raiden Freeman: Low Self Esteem Is A Symptom Of Narcissism

2021
×
Edit this entry  
17
Tommaso

Tommaso

2019
×
Edit this entry  
17
The Cat in the Bag

The Cat in the Bag

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
Edit this entry  
11
Road to Nowhere

Road to Nowhere

2010
×
Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Wizard

The Wizard

1989
×
Edit this entry  
27
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Canada Vignettes: Log Driver's Waltz

Canada Vignettes: Log Driver's Waltz

1979
×
Edit this entry  
27
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Edit this entry  
26
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
Edit this entry  
25
Role Models

Role Models

2008
×
Edit this entry  
23
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
Edit this entry  
20
Ringu

Ringu

1998
×
Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
18
Normal Life

Normal Life

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Three Bewildered People in the Night

Three Bewildered People in the Night

1987
×
Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Edit this entry  
31
Fuck Me, Ray Bradbury

Fuck Me, Ray Bradbury

2010
×
Edit this entry  
28
Men and Voices of the Socialist Congress of Livorno, Italy 1921

Men and Voices of the Socialist Congress of Livorno, Italy 1921

1921
×
Edit this entry  
28
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Gradiva: Esquisse I

Gradiva: Esquisse I

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
15
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
Edit this entry  
15
Vampire Lestat

Vampire Lestat

1987
×
Edit this entry  
12
The Last Angel of History

The Last Angel of History

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
Edit this entry  
06
Darkman

Darkman

1990
×
Edit this entry  
05
Finished

Finished

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Floating under a Honey Tree

Floating under a Honey Tree

1998
×
Edit this entry  
30
Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club

2006
×
★★★★★
Edit this entry