• Scream

    ★★★

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★