Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interface

Interface

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smoke Sauna Sisterhood

Smoke Sauna Sisterhood

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Riceboy Sleeps

Riceboy Sleeps

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Late Night with the Devil

Late Night with the Devil

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mars Express

Mars Express

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry