Blake has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Infamous

Infamous

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Katalin Varga

Katalin Varga

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eerie

Eerie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry