Sort by

Blake has logged 25 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry