Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Car Wash

Car Wash

1976
×
Edit this entry  
16
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rickshaw Man

The Rickshaw Man

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clifford

Clifford

1994
×
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Edit this entry  
03
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Momotaro's Sea Eagles

Momotaro's Sea Eagles

1943
×
Edit this entry  
30
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
French Water

French Water

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Willard

Willard

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinese Portrait

Chinese Portrait

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Edit this entry  
08
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
TINA

TINA

2021
×
★★★
Edit this entry