Blake Griggs has logged 40 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diane

Diane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
For Sama

For Sama

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
17
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snake Eater

Snake Eater

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sunset

Sunset

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry