• Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Subject to Review

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Harriet

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Collective

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Saaho

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • The Giverny Document (Single Channel)

    ★★★★

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • The Wretched

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★