blakekostszewa has logged 29 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lenny

Lenny

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Friends

True Friends

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry