BlakeMower has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nutty Professor II: The Klumps

Nutty Professor II: The Klumps

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry