RSS feed for Blake

Blake has logged 46 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

×
★★★★
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Edit this entry  
26
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Edit this entry  
25
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
Edit this entry  
25
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★½
Edit this entry  
24
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Edit this entry  
24
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Edit this entry  
24
When You Wish Upon a Pickle: A Sesame Street Special

When You Wish Upon a Pickle: A Sesame Street Special

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Magical Wand Chase: A Sesame Street Special

The Magical Wand Chase: A Sesame Street Special

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
It Came from Beneath the Sea

It Came from Beneath the Sea

1955
×
★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★★
Edit this entry  
16
This Is Hormel

This Is Hormel

1965
×
★½
Edit this entry  
16
You're the Judge

You're the Judge

1965
×
★½
Edit this entry  
16
Paper And I

Paper And I

1960
×
★★★
Edit this entry  
16
Norman Gives A Speech

Norman Gives A Speech

1989
×
½
Edit this entry  
16
Norman Checks In

Norman Checks In

1984
×
★½
Edit this entry  
16
Welcome Back, Norman

Welcome Back, Norman

1979
×
★½
Edit this entry  
16
The Creeps Machine

The Creeps Machine

1973
×
½
Edit this entry  
16
Magical Disappearing Money

Magical Disappearing Money

1972
×
★½
Edit this entry  
16
Courtesy: A Good Eggsample

Courtesy: A Good Eggsample

1976
×
Edit this entry  
12
The Baggs

The Baggs

1973
×
½
Edit this entry  
12
A Touch of Magic

A Touch of Magic

1961
×
★★
Edit this entry  
12
Sentinels Of Safety

Sentinels Of Safety

1930
×
★½
Edit this entry  
12
The Griper

The Griper

1954
×
★½
Edit this entry  
12
Rhythmic Ball Skills for Perceptual-Motor Development

Rhythmic Ball Skills for Perceptual-Motor Development

1971
×
★½
Edit this entry  
12
Office Etiquette

Office Etiquette

1950
×
Edit this entry  
12
Ricky Raccoon Shows the Way

Ricky Raccoon Shows the Way

1978
×
★½
Edit this entry  
12
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Day at the Fair

A Day at the Fair

1947
×
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Complete Works of William Shakespeare (Abridged)

The Complete Works of William Shakespeare (Abridged)

2000
×
★★★★
Edit this entry