RSS feed for Blake

Blake has logged 20 entries for films released in 1945.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Wagon Heels

Wagon Heels

1945
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★
Edit this entry  
16
Parade Of Aquatic Champions

Parade Of Aquatic Champions

1945
×
★½
Edit this entry  
16
Christmas Toyshop

Christmas Toyshop

1945
×
★★
Edit this entry  
24
The Clock Watcher

The Clock Watcher

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Jerky Turkey

Jerky Turkey

1945
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nasty Quacks

Nasty Quacks

1945
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tale of Two Mice

Tale of Two Mice

1945
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Frozen Ghost

The Frozen Ghost

1945
×
★★½
Edit this entry  
24
Christmas Toyshop

Christmas Toyshop

1945
×
★★
Edit this entry  
21
Californy 'Er Bust

Californy 'Er Bust

1945
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nasty Quacks

Nasty Quacks

1945
×
★★★★
Edit this entry  
26
No Buddy Atoll

No Buddy Atoll

1945
×
★★★½
Edit this entry  
12
Christmas Toyshop

Christmas Toyshop

1945
×
★★
Edit this entry  
22
Jerky Turkey

Jerky Turkey

1945
×
★★★½
Edit this entry  
11
It's Murder She Says...

It's Murder She Says...

1945
×
★★★★
Edit this entry  
11
Christmas Toyshop

Christmas Toyshop

1945
×
★★
Edit this entry  
04
Duck Pimples

Duck Pimples

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Clock Watcher

The Clock Watcher

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
25
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry