• The Captain's Christmas

    ★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★★

  • Merbabies

    ★★★★

  • Pygmalion

    ★★★★

  • A-Lad-In Bagdad

    ★★★★

  • Good Scouts

    ★★★★

  • Polar Trappers

    ★★★★

  • Tell Your Children

    ★★½

  • Wynken, Blynken & Nod

    ★★★★

  • The Adventures of Robin Hood

    ★★★★

  • Mickey's Trailer

    ★★★★★

  • Lonesome Ghosts

    ★★★★

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★★½

  • The Case of the Stuttering Pig

    ★★★★

  • The Shadow Strikes

    ★★½

  • Return of the Scarlet Pimpernel

    ★★★½

  • The Littlest Diplomat

    ★★

  • A Day at the Races

  • Organ Grinder's Swing

    ★★★★

  • Magician Mickey

    ★★★★½

  • Skeleton Frolics

    ★★★★

  • Gifts from the Air

    ★★

  • Christmas Comes But Once a Year

    ★★★★

  • Sabotage

    ★★★★

  • The Country Cousin

    ★★★½

  • Three Blind Mouseketeers

    ★★★★

  • The Devil-Doll

    ★★½

  • Mickey's Rival

    ★★★★

  • Page Miss Glory

    ★★★★

  • Thru the Mirror

    ★★★★★

  • Dracula's Daughter

    ★★½

  • Catching Trouble

    ★★

  • Three Little Wolves

    ★★★★½

  • The Old Mill Pond

  • Mickey's Polo Team

    ★★★★½

  • Broken Toys

    ★★★½

  • Scrooge

    ★★★½

  • Alias St. Nick

    ★★★★½

  • A Night at the Opera

    ★★★★½

  • Music Land

    ★★★★★

  • The 39 Steps

    ★★★★½

  • The Cookie Carnival

    ★★★★½

  • The Kids in the Shoe

    ★★★½

  • Werewolf of London

    ★★★

  • Water Babies

    ★★★★½

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★★★

  • The Calico Dragon

  • The Band Concert

    ★★★★

  • Sky Billboards

    ★½

  • Jack Frost

    ★★★★

  • The Scarlet Pimpernel

    ★★★★½

  • Viva Buddy

    ★★½

  • The Man Who Knew Too Much

    ★★★½

  • Holiday Land

    ★½

  • Hot Sands

    ★★★★

  • Mickey Plays Papa

    ★★★½

  • Maniac

    ★★

  • Peculiar Penguins

    ★★★★

  • Pastry Town Wedding

    ★★

  • The Flying Mouse

    ★★★★

  • The Wise Little Hen

    ★★★★

  • The Thin Man

    ★★★★

  • The Hot Choc-late Soldiers

    ★★★★

  • Gulliver Mickey

    ★★★★

  • The Black Cat

    ★★★½

  • Funny Little Bunnies

    ★★★½

  • Ha! Ha! Ha!

    ★★★

  • The Grasshopper and the Ants

    ★★★★½

  • The Night Before Christmas

    ★★★★

  • Duck Soup

    ★★★★★

  • Betty Boop's Hallowe'en Party

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★★½