• Halftime

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Big Time

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jackass 4.5

  • Men

    ★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • All the Old Knives

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Sheryl

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★

  • Jackass Forever

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Dual

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Adrienne

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Controlling Britney Spears

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • You Heat Me Up, You Cool Me Down

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★