• The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Montana Story

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • You Heat Me Up, You Cool Me Down

  • Halloween Kills

    ★½

  • Official Competition

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • Mad God

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Cursed

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • France

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Neptune Frost

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Turnstile Love Connection

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Italian Studies

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Marfa Tapes