Sort by

BlakeVonSextron has logged 194 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swordfish

Swordfish

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
G-Force

G-Force

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Runner

The Runner

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Arsenal

Arsenal

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stolen

Stolen

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Trust

The Trust

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Corona Zombies

Corona Zombies

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Attenborough's Tasmania

David Attenborough's Tasmania

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planet of the Humans

Planet of the Humans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fireball: Visitors from Darker Worlds

Fireball: Visitors from Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extinction: The Facts

Extinction: The Facts

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution

From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry