Christoph has logged 99 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
15
O Palmenbaum

O Palmenbaum

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Single Bells

Single Bells

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Space Between The Lines

The Space Between The Lines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry