• How to Be Single

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Paper Towns

  • Minions

  • Inside Out

  • Pitch Perfect 2

  • Avengers: Age of Ultron

  • Fifty Shades of Grey

  • Into the Woods

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • Sex Tape

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • The Other Woman

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Despicable Me 2

  • Star Trek Into Darkness

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Pitch Perfect

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Ted

  • Brave

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

  • Prometheus

  • The Avengers

  • American Reunion

  • The Hunger Games

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

  • Friends with Benefits

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Monte Carlo

  • Cars 2

  • Kung Fu Panda 2

  • The Tree of Life

  • Bad Teacher

  • Sucker Punch

  • I Am Number Four

    ★★

  • The Green Hornet

  • TRON: Legacy

  • Tangled

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

  • Easy A

    ★★★★★

  • Salt

  • Despicable Me

  • The Last Airbender

    ½

  • Knight and Day

    ★★★★

  • Iron Man 2

  • How to Train Your Dragon

  • Alice in Wonderland

  • Valentine's Day

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

  • Avatar

  • Zombieland

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  • Up

  • Star Trek

  • Coraline

  • Bride Wars

  • Bolt

  • High School Musical 3: Senior Year

  • Star Wars: The Clone Wars

  • The Dark Knight