Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Nuts

Nuts

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Out of Darkness

Out of Darkness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I.S.S.

I.S.S.

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The China Syndrome: Creating a Controversy

The China Syndrome: Creating a Controversy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The China Syndrome: A Fusion of Talent

The China Syndrome: A Fusion of Talent

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Piper

Piper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Migration

Migration

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mooned

Mooned

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Interiors

Interiors

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mind Candy

Mind Candy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Book of Clarence

The Book of Clarence

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The ChubbChubbs Save Xmas

The ChubbChubbs Save Xmas

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
God Help Us

God Help Us

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monster

Monster

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry