Blankments has logged 37 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Just a Thought

Just a Thought

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lucky Toupée

Lucky Toupée

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Puddles

Puddles

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Transit

Transit

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loop

Loop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is Reading?

Forky Asks a Question: What Is Reading?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honeyland

Honeyland

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Atlantics

Atlantics

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Good Newwz

Good Newwz

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry