Blankments has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bacurau

Bacurau

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Playdate with Destiny

Playdate with Destiny

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Waking the T. Rex: The Story of SUE

Waking the T. Rex: The Story of SUE

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Big Trail

The Big Trail

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry