Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Agustín Aristarán: Soy Rada

Agustín Aristarán: Soy Rada

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
El profesor hippie

El profesor hippie

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pandora

Pandora

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry