dante has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pandora

Pandora

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
So Much Love to Give

So Much Love to Give

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Flor

La Flor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry