Sort by
  • Hocus Pocus 2

  • See How They Run

    ★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • WandaVision

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★