Sort by

Blaine has logged 23 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breathless

Breathless

1960
×
Read the review Edit this entry  
19
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry