Sort by

James Christopher Lawrence has logged 23 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
MVP: Most Valuable Primate

MVP: Most Valuable Primate

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Silent Action

Silent Action

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Patrick Still Lives!

Patrick Still Lives!

1980
×
Edit this entry  
20
Siege

Siege

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Mysterious Rhinestone Cowboy

The Mysterious Rhinestone Cowboy

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Colt 38 Special Squad

Colt 38 Special Squad

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snake Eater

Snake Eater

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Val

Val

2021
×
Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Renegades

Renegades

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry