Sort by

Ben has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
False Positive

False Positive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry