Sort by

k has logged 46 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elvis

Elvis

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Untitled Rick Howard Project

The Untitled Rick Howard Project

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Janes

The Janes

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
Edit this entry  
19
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Strange Parallel

Strange Parallel

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry  
05
Fire Island

Fire Island

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Action Point

Action Point

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rosy

Rosy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry