• No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • A Pair of Shoes

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★

  • Four Roads

  • Cinema Bandi

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Ashes to Idols

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

  • Kala

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★

  • Shangri-La

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Great Indian Kitchen

  • Master

    ★½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Andhaghaaram

    ★★★

  • Middle Class Melodies

    ★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Putham Pudhu Kaalai

    ★★½

  • Love

    ★★½

  • The Game of Shifting Mirrors

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • In My Room

  • The Disciple

    ★★★★

  • My Brain is Screaming to Rest

  • C U Soon

    ★★★½

  • The Lonely 19:00

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • The Stunt Double

  • Lost in Transit