• The Matrix Resurrections

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • The Dig

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Supernova

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Lapsis

  • The Surrogate

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • The Courier

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★