Sort by

blind_choice has logged 35 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Undertow

Undertow

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Brother the Devil

My Brother the Devil

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Counterfeiters

The Counterfeiters

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spring in a Small Town

Spring in a Small Town

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Devils on the Doorstep

Devils on the Doorstep

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Live

To Live

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantail

Fantail

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry