Houston has logged 18 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Scarecrow

The Scarecrow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Millions

Millions

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry