Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wanda Sykes: Not Normal

Wanda Sykes: Not Normal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bao

Bao

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jesus

Jesus

1979
×
★★
Read the review Edit this entry