Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • BlackBerry

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★½

  • Babylon

    ★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★½

  • Touch of Crude

    ★★★

  • Aqua Teen Forever: Plantasm

  • Walden

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★

  • Glass Onion

    ★½

  • The Fabelmans

    ★½

  • Blonde

    ★½

  • The Whale

    ★★

  • Terrifier 2

    ★½

  • Barbarian

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★

  • Elvis

    ★½

  • Funny Pages

    ★★

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • I Thought the World of You

    ★★

  • As We Hold Hands

    ★★

  • The Northman

    ★½

  • RRR

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★

  • Answering the Sun

    ★½

  • Light Years

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Undertow

    ★½

  • Back in the Park

  • Light Cemetery

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Mad God

  • Zeros and Ones

    ★★

  • The Invisible Mountain

    ★★

  • Worlds

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Floating Particles

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★½

  • Rock Bottom Riser

    ★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • XCXHXEXRXRXIXEXSX

    ★★★

  • Mirror of Dreams

    ★½

  • Long Toast

  • Gradations I-II

    ★★★½

  • What Distinguishes the Past

    ★★★½

  • Puparia

    ★★

  • 13

    ★★★

  • Mank

    ½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★½