Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★½
Edit this entry  
10
Jesus Blood

Jesus Blood

1972
×
★★★
Edit this entry  
10
Just, Melvin: Just Evil

Just, Melvin: Just Evil

2000
×
★★
Edit this entry  
09
Fire On The Mountain

Fire On The Mountain

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★½
Edit this entry  
09
Debbie Does Damnation

Debbie Does Damnation

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
May December

May December

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Kleiner Vogel

Kleiner Vogel

1976
×
★★★
Edit this entry  
04
Nick Mullen: The Year of the Dragon

Nick Mullen: The Year of the Dragon

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Body Drop Asphalt

Body Drop Asphalt

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Edit this entry  
26
The Sun Shines Bright

The Sun Shines Bright

1953
×
★★★½
Edit this entry  
26
Obsession

Obsession

1976
×
★½
Edit this entry  
25
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★½
Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am a Sex Addict

I Am a Sex Addict

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★½
Edit this entry  
19
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Psalm II: Walking Distance

Psalm II: Walking Distance

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Psalm I: The Lateness of the Hour

Psalm I: The Lateness of the Hour

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Swan

The Swan

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mickey One

Mickey One

1965
×
★★★½
Edit this entry  
11
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
Edit this entry  
06
Glens Falls Sequence

Glens Falls Sequence

1946
×
★★★
Edit this entry  
05
Never Give a Sucker an Even Break

Never Give a Sucker an Even Break

1941
×
★★½
Edit this entry  
05
The Horse Soldiers

The Horse Soldiers

1959
×
★★★
Edit this entry  
30
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Go, Go Second Time Virgin

Go, Go Second Time Virgin

1969
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★
Edit this entry  
29
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★
Edit this entry  
29
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
The Red Spectacles

The Red Spectacles

1987
×
★★
Edit this entry  
27
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★
Edit this entry  
25
By This River

By This River

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★½
Edit this entry  
23
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★
Edit this entry