Sort by

Countess Anya has logged 117 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Icebreaker

Icebreaker

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Krull

Krull

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Invaders from the Deep

Invaders from the Deep

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elf Bowling: The Movie – The Great North Pole Elf Strike

Elf Bowling: The Movie – The Great North Pole Elf Strike

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night

Silent Night

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Magic Voyage of Sinbad

The Magic Voyage of Sinbad

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
San Francisco International

San Francisco International

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Santa and Pete

Santa and Pete

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Second Day of Christmas

On the Second Day of Christmas

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Behind The Scenes At The Supermarket

Behind The Scenes At The Supermarket

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Feeders

Feeders

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Busy Day at the County Fair

A Busy Day at the County Fair

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Day the Earth Froze

The Day the Earth Froze

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Here Comes the Circus

Here Comes the Circus

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Blood Beast

Night of the Blood Beast

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fun in Balloon Land

Fun in Balloon Land

1965
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Unto The Least Of These

Unto The Least Of These

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Let's Talk Turkey

Let's Talk Turkey

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Farm Family In Autumn

Farm Family In Autumn

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Behind The Scenes At The Supermarket

Behind The Scenes At The Supermarket

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Accuse My Parents

I Accuse My Parents

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Truck Farmer

The Truck Farmer

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Village of the Giants

Village of the Giants

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Honeymoon

Once Upon a Honeymoon

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ring of Terror

Ring of Terror

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Bounty

Christmas Bounty

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Elf Who Didn't Believe

The Elf Who Didn't Believe

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Cancel Christmas

Cancel Christmas

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gymkata

Gymkata

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love at the Thanksgiving Day Parade

Love at the Thanksgiving Day Parade

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Minion

The Minion

1998
×
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry